Zaledwie kilkadziesiąt godzin pozostało do startu nowego sezonu tenisowego – ponownie w sieci głównym zajęciem tenisowych ekspertów będzie analizowanie szans poszczególnych tenisistów i tenisistek, a także ocenianie drabinek turniejowych. Tak, ja również za tym tęsknię.

Kwestią czasu jest moment, w którym aż zaroi się od pytań typu „Czy stacja xxx będzie transmitować ten turniej?” „Gdzie obejrzę to spotkanie?”. Uprzedzę je. Po przeczytaniu tego wpisu będziecie w pełni świadomi ofert, które otrzymujemy od stacji telewizyjnych.

Na wstępie warto zaznaczyć i pochwalić stacje telewizyjne – na dobrą sprawę, w pierwszym tygodniu 2017 roku, będziemy mogli oglądać każdy turniej.

źródło: hopmancup.com

źródło: hopmancup.com

Hopman Cup (polska nazwa Puchar Hompana) to turniej rozgrywany na wybitnego australijskiego tenisisty, a także trenera, Harry’ego Hopmana. Zawody rozgrywane w Perth uważa się za nieoficjalne mistrzostwa świata drużyn mieszanych. W 2017 roku tytułu będą bronić gospodarze – Nick Kyrgios i Daria Gavrilova. W 2015 roku najlepsi okazali się reprezentanci Polski – Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. W tej edycji rywalizacji w Perth po dłuższej przerwie do gry wróci Roger Federer, który razem z Belindą Bencić będzie reprezentować Szwajcarię. Czas trwania: 1 stycznia – 7 stycznia.

Transmisja:

źródło: Eurosport

źródło: Eurosport

 

 

 

 

Stacja Eurosport 2 będzie transmitować rozgrywki Pucharu Hopmana od pierwszego, do ostatniego dnia.

źródło: brisbaneinternational.com.au

źródło: brisbaneinternational.com.au

Brisbane International to łączona impreza ATP (ATP World Tour 250) i WTA (WTA Premier). W poprzedniej edycji turnieju rozgrywanego w Brisbane wśród mężczyzn najlepszy okazał się Milos Raonić. Wiadomo, że u kobiet tytułu nie obroni Viktoria Azarenka, która kilkanaście dni temu urodziła pierwsze dziecko. Czas trwania: 1 stycznia – 7 stycznia.

Transmisja:

źródło: Eurosport

źródło: Eurosport

 

źródło: TVP

źródło: TVP

 

 

 

źródło: SuperTennisTV

źródło: SuperTennisTV

 

 

 

 

Rywalizację mężczyzn będzie transmitować stacja Eurosport 1. Obszernym nadawaniem kobiecej rywalizacji w Brisbane zajmie się włoska stacja SuperTennis, która jest dostępna w polskich platformach kablowych. Wybrane mecze turnieju WTA w Brisbane będzie można śledzić na TVP Sport.

źródło: ASB Classic

źródło: ASB Classic

ASB Classic to nowozelandzka impreza rozgrywana na kortach twardych w największym mieście tego kraju, Auckland. W pierwszym tygodniu 2017 roku odbywa się tam turniej WTA (WTA International Series). W 2016 roku najlepsza w Auckland okazała się Sloane Stephens, ale wszystko wskazuje, że nie będzie miała okazji do obrony tytułu, bowiem spekuluje się na temat jej wycofania z rywalizacji. O miejsce w głównej drabince w kwalifikacjach powalczy Magda Linette. Czas trwania: 2 stycznia – 7 stycznia.

 

Transmisja:

 

źródło: SuperTennisTV

źródło: SuperTennisTV

 

 

 

 

Emisją zmagań w Auckland zajmie się włoska stacja SuperTennis – mecze ASB Classic na tej antenie będziemy mogli oglądać od 4 stycznia.

źródło: Shenzhen Open

źródło: Shenzhen Open

Shenzhen Open to impreza rangi WTA (WTA International), która rozgrywana jest niedawna, a mianowicie od 2013 roku. To właśnie te zawody przed telewizor przyciągną najwięcej polskich kibiców, gdyż w Chinach grać i bronić tytułu sprzed roku będzie Agnieszka Radwańska. Czas trwania: 1 stycznia – 7 stycznia.

Transmisja:

źródło: TVP

źródło: TVP

 

 

 

 

źródło: SuperTennisTV

źródło: SuperTennisTV

 

 

 

 

Zarówno TVP Sport, jak i SuperTennis, oferują okrojoną ofertę transmisji z Shenzhen. W tej pierwszej stacji transmitowane będą jedynie wybrane mecze (można się domyśleć, że te z udziałem Agnieszki Radwańskiej). Obszerne materiały będą dostępne na stronie internetowej. Tymczasem włoska stacja oferuje nam wybrane mecze w okresie: 2 stycznia – 7 stycznia.

źródło: Aircel Chennai Open

źródło: Aircel Chennai Open

Aircel Chennai Open to hinduska impreza rangi ATP (ATP World Tour 250), która jest rozgrywana nieprzerwanie od 1996 roku. Od kilku lat, a mianowicie trzech, z tronu nie schodzi Stan Wawrinka, który wygrał trzy ostatnie edycję tego turnieju (wszystkich triumfów ma cztery). Czas trwania: 2 styczeń – 8 styczeń.

Transmisja:

źródło: Wikipedia

źródło: Wikipedia

 

 

 

 

źródło: SuperTennisTV

źródło: SuperTennisTV

 

 

 

 

Zarówno Polsat Sport News, a także stacja SuperTennis, oferują nam transmisję z późniejszych faz rozgrywek w Chennai. Mianowicie – w obu kanałach będziemy mogli śledzić hinduskie zmagania od ćwierćfinałów.

 

źródło: qatartennis.com

źródło: qatartennis.com

Qatar ExxonMobil Open to katarska impreza rangi ATP (ATP World Tour 250), która od 1993 roku rozgrywana jest w Dosze. W 2017 roku punktów za triumf w poprzedniej edycji będzie bronić wicelider rankingu ATP, Novak Djoković. Czas trwania: 2 stycznia – 7 stycznia.

Transmisja: 

źródło: Eurosport

źródło: Eurosport

 

 

 

 

Rywalizacja w Ad-Dausze od pierwszego do ostatniego dnia będzie transmitowana w stacji Eurosport2.